O TEPOVANÍ  
   

Hĺbkové čistenie - postup

Čistený povrch, predovšetkým koberce, je nevyhnutné riadne povysávať. Potom sa pod tlakom nanesie čistiaci prostriedok (používame čistiace prostriedky od firmy Kärcher) pomocou tepovača Kärcher, ktorý rozpustí staré nečistoty a následne odsaje aj s nečistotami. Hlavnou fázou tepovania je tzv. pranie s odsávaním - v tomto kroku na povrch nastriekame vodu s čistiacim prostriedkom a tryskou okamžite vysajeme. Uvoľňovanie a odstraňovanie nečistôt tak prebieha v jednom pracovnom kroku. V poslednej fáze čistený povrch premývame čistou vodou. Zabezpečíme tým odstránenie zvyškov čistiaceho prostriedku. Tým sa predíde rýchlejšiemu zašpineniu vyčisteného povrchu - zvyšky čistiaceho prostriedku na seba rýchlejšie viažu špinu.

Koberec alebo čalúnený nábytok nezostáva mokrý, ale len vlhký. Pri nadmernom znečistení sa čistený povrch nastrieka čistiacim prípravkom a nechá sa pôsobiť cca 15-20 minút. Z čisteného povrchu sa opakovane odsáva absorbovaná voda spolu s nečistotami.

V prípade silného znečistenia je treba celý postup opakovať, pokiaľ nedosiahneme požadovanú čistotu povrchu.

Doba schnutia závisí na teplote vzduchu, typu čisteného povrchu a na stupni znečistenia.

Čistený povrch je spravidla suchý do 3 – 9 hodín.

Prečo pravidelne tepovať koberce a čalúnený nábytok?

Účelom tepovania je vyčistenie zažranej špiny, odstránenie prachových častíc zo štruktúry kobercov a iných čalúnených nábytkov a v neposlednom rade odstránenie nežiaducich pachov a roztočov. Je všeobecne známe, že roztoče a ich alergény sú najčastejším dôvodom vzniku alergií ako je astma a senná nádcha, a jedinou cestou ako sa ich zbaviť je hĺbkové čistenie kobercov a čalúneného nábytku.

Tepovanie - likvidácia roztočov NOVINKA V TEPOVANÍ – ZBAVÍ ROZTOČOV NA 6-9 MESIACOV

Tepovanie je ideálne riešenie pre alergikov - tepovaním s prostriedkami proti roztočom Kärcher Mitex sa odstráni až 99% roztočov a ich výlučkov vyvolávajúcich alergie. Tepovanie Vás  týmto zbaví nepríjemných alergénov z Vášho domova. Prostriedky proti roztočom Kärcher Mitex pôsobia dlhodobo a ich aplikáciou zbavíme Vašu domácnosť roztočov minimálne na 6 - 9 mesiacov.

A čo sú vlastne roztoče?

Roztoče sú okom neviditeľní pavúkovci. Sú veľmi malí, tenkí a takmer priesvitný. Bez mikroskopu ich neuvidíte. Ich dĺžka je asi 0,2 -0,3 milimetra. Roztoče a ich alergény sú najčastejším dôvodom vzniku alergií ako je astma, senná nádcha a jedinou cestou ako tomu zamedziť je prať a tepovať koberce. Pre alergikov predstavujú najväčšie nebezpečenstvo roztoče zabývané v domácom prostredí, nazývané roztoče bytového prachu. Sú zďaleka najčastejšou príčinou alergie predtým známej ako alergia na bytový prach. Roztoče bytového prachu spôsobujú onemocnenia svojimi alergénmi. Tie sú najviac obsiahnuté v ich výlučkoch, predovšetkým vo fekáliách. Ide o relatívne ťažšiu zložku prachu s väčšou tendenciou usadzovať sa na zem. Roztoče sa vyskytujú v kobercoch, kreslách, pohovkách a čalúnenom nábytku s látkovými poťahmi, závesoch a ďalších bytových textíliách. Objavujú sa tak, aj keď v menších počtoch v spálni a vo väčšine miestností v byte. Neexistuje iný spôsob ako sa týchto roztočov a ich výkalov zbaviť, než pravidelne tepovať a čistiť koberce minimálne 1x ročne.